התחברות

נא הכנס את מספר הטלפון שלך למטה נא הכנס את הקוד שנשלח לטלפון שלך שלח קוד מחדש
עדיין אין לך משתמש? הרשם ליוצאים לשינוי עכשיו!

תעודת זהות

נהורא שגב

היא ישבה ובהתה דקות ארוכות בדף ורוד, עטור לבבות, שכותרתו נכתבה באותיות גדולות: “תעודת זהות”. מנסה לחשוב כיצד תתאר את עצמה.

ואז חילקה את הדף לשתי עמודות, עמודה אחת תחת הכותרת: “אחרים” ועמודה שנייה תחת הכותרת “אני”.

בשורה הראשונה של כל אחת מהכותרות כתבה את שמה, תיאורה החיצוני, מקום מגוריה ותאריך לידתה, ואף הוסיפה משפט קצר בנוגע למשפחתה.

בשורה השנייה, תחת כל אחת מהעמודות, כתבה היכן למדה, מהמעון עד התיכון, ואז את המקומות שעבדה בהם, המקומות בעולם שטיילה בהם, מערכות היחסים שהיו לה במהלך השנים, תחביביה ונטיותיה.

 

בשורה השלישית העמודות החלו להיצבע בכנות:

תחת הכותרת “אחרים” כתבה: “מצחיקה, שמֵחה, מלאת חיים”, ותחת הכותרת “אני” כתבה: “מצחיקה לעיתים, נוירוטית, משוגעת, מעוננת חלקית, בעלת נטייה מגונה להביט על חצי הכוס מלאה”, ובצד ציירה עיטור קטן של כוס בירה. מהכוס זלגו להן טיפות לא מזוהות.

בשורה הרביעית, תחת הכותרת “אחרים” כתבה: “חכמה, חדה, טובת לב”, ותחת הכותרת “אני” כתבה: “שמה לב לדברים הנמצאים בשוליים, חדה, קהה, לב סבבה”, וציירה לב פוזל.

 

היא קראה את מה שכתבה עד כה, המהמה בשביעות רצון והמשיכה לשורה הבאה.

תחת הכותרת “אחרים” כתבה: “שמרנית, מוחצנת, חרוצה, אקטיבית עד גבול מסוים, צבעונית”, ותחת הכותרת “אני” כתבה: “מקדשת את עצמה באסור לה, מוחצנת עד גבול הטעם הטוב, ולעיתים מעט מעבר לו, חרוצה רק באיומי דד-ליין, פאסיבית עד גבול מסוים, צבעונית בעולם של שחור לבן, אפרורית קמעה בעולם צבעוני”.

אחרים: “כשרונית, נעימת סבר, רואה את הנולד”.

אני: “יוצרת פעם בירח מלא ובהשפעת הרוחות, נעימת סבר כשהסבר נעים לה, נוטה לראות את הנולד לאחר מעקב אדוק באולטרסאונד שלו, אם כי מפעם לפעם היא זקוקה למשקפיים בעשותה כן”.

אחרים: “לבושה בטוב טעם, מסודרת, דייקנית, נחלצת לעזרת חבר, דוברת אמת”.

אני: “מתהדרת בטקסטיל זול ובגחמות אופנתיות עונתיות עם טוויסט שישבור את אפקט העדר, פעם בכמה זמן נוטה להסתער על סדר חתרני, אך בינתיים מומחית לטשטוש עקבות, שונאת לאחר כדי לא להגיע באמצע משהו, לא מרגישה הכי בנוח עם המילה ‘לא’, מתחברת מאוד לצמדי המילים: ‘דבר אמת’, ‘עיסוק באמת’ ו’העלמת האמת'”.

 

המילים המשיכו לזלוג

אחרים: “קלה להשפעה, קלה להסחה, קלה להזחה”.

אני: “קלה להשפעה, קלה להסחה, קלה להזחה, קלה לזחיחה, קלה להזנחה”.

אחרים: “רחפנית, חולמנית, מפריעה לסדר תקין, לא מרוכזת, חולת שליטה”.

אני: “בדרך כלל נוכחת, אך כשצצה האפשרות מייד בורחת אל החלומות. למרות שהעולם האמיתי לא פחות מרתק מהחלומות, אבל בחלומות אפשר לעוף”. היא הוסיפה וכתבה: “בעלת קשיי קשב וריכוז בכל מה שקשור לדברים פורמליים ולתיאורים מפורטים מדי של משהו, ובכל מקום שבו המילה ‘לפיכך’ צצה לה”. היה לה דבר נוסף לכתוב: “חולת שליטה. סדר? תקין? נו באמת…” לצד זה ציירה סמיילי קטן ולחוץ מאוד.

 

פתאום שמה לב שהמקום בדף הולך ואוזל. אז החלה לכתוב, באותיות קטנות וצפופות יותר:

אחרים: “קמצנית, בורחת מהתמודדויות, דלת אמצעים, אמיצה, בדרך כלל בריאה”.

אני: “חסכנית, מעדיפה לבחור את הקונפליקטים בעצמי, איזהו עשיר השמח בחלקו – לא כולל שמחה עקבית, לא כולל חלק מובטח. לרוב פחדנית, עד שבא הטריגר שמעיר את גוליית. סובלת ממחסור בברזל, שההתמודדות איתו היא ההפנמה של המחסור בברזל”.

 

בשורה האחרונה בעמודת “אחרים” כתבה: “סבלנית, קולנית, טרחנית, זורמת”, ובסוף עמודת “אני” כתבה: “משתדלת לספור עד עשר בשקט לפני כל תגובה, אבל לפעמים סופרת רק עד שתיים. קולנית בחוץ, הכי שקטה בבית. לא טרחנית בכלל, זורמת רק במי מנוחות”.

 

הדף התמלא עד אפס מקום.

היא הפכה אותו לצד השני, ומאחורי עמודת “אני” כתבה באותיות גדולות: “לא אוהבת צבע ורוד!”

תרבות / סיפורת
01/01/2023

מאמרים נוספים

אוצרות יהודיים? - על הסדרה "יהלומים" בנטפליקס


יצירה יוצאת לעולם - טור אורח


פסטיבל הרוק וורכטר – יומן מסע


נהר לֵתֶה


ככלות הכול, לבדו


מסכת יציאה


דילוג לתוכן