התחברות

נא הכנס את מספר הטלפון שלך למטה נא הכנס את הקוד שנשלח לטלפון שלך שלח קוד מחדש
עדיין אין לך משתמש? הרשם ליוצאים לשינוי עכשיו!

הפעילות שלנו

הפעילות שלנו

כארגון של יוצאים למען יוצאים, לצד המישור הפרטני שמתמקד בצרכי היוצאות והיוצאים, אנחנו מקדמים מגוון פעילויות שמייצרות יחד אימפקט משמעותי לשילוב יוצאות ויוצאי החברה החרדית.

הפעילות שלנו מתמקדת בכל מה שקשור לשינוי מדיניות ומיצוי זכויות באמצעות יצירת קשרים עם גורמים בעלי השפעה, הקצאת משאבים למחקר ופיתוח, תפעול מערכים להגברת המודעות בקרב הקהל הרחב והדרכות לאנשי מקצוע רלוונטיים.

הדרכות מקצועיות לאנשי מקצוע

מערך ההדרכות המקצועיות שלנו הוקם במטרה לפתוח צוהר לעולמם וצורכיהם של יוצאות ויוצאי החברה החרדית לאנשי המקצוע בתחומי הרווחה, צבא, השכלה ובשוק התעסוקה אשר פוגשים יוצאות ויוצאי החברה החרדית בצמתים שונים בחייהם.

ההדרכות שלנו מבוססות נתונים, מציגות את מסעם של יוצאות ויוצאי החברה החרדית, מעשירות את סל הכלים של גורמי המקצוע ואת היכולות לספק מענים מתאימים.

מערך זה ייחודי ופועל יחד עם הגופים המרכזיים בישראל. צה"ל, מוסדות אקדמיה מובילים, משרדי ממשלה, ארגוני מגזר שלישי וחברות עסקיות.

מנהיגות

מדי שנה כ-3,500 צעירות וצעירים עוזבים את החברה החרדית ויוצאים למסע ארוך ומאתגר בדרך להשתלבות בחברה הישראלית הכללית. צעירים אלו, שרבים מהם נותרים חסרי עורף משפחתי, מתמודדים עם פערי השכלה עצומים, פערי תרבות וקשיים כלכליים. מבין אלפי היוצאות והיוצאים יש מי שהצליחו, למרות כל האתגרים, להתברג בצמתי מפתח מרכזיים בחברה הישראלית. יוצאות ויוצאים אלו הגיעו למוקדי ההשפעה לאחר עמל רב, שתחילתו בהשלמת פערים וסופו בסלילת הדרך באופן עצמאי, ללא סיוע וללא רשת קשרים. אנו רואים ערך רב ביצירת ועידוד מנהיגות בקרב יוצאות ויוצאים אלה, במטרה לפעול יחד לקידום מטרות משותפות וליצור תקווה והשראה בקרב יוצאות ויוצאים צעירים בתחילת דרכם תוך ביצוע פעולות משותפות ולחוד למען שינוי אמיתי בנוגע לתנועת היציאה ולחברה הישראלית בכלל. הפעילות שלנו בתחום רק בתחילתה וכבר כעת בולטות תכנית המנהיגות OUTSTAND ו-"פרס ליוצאים ויוצאות מהכלל" אשר מוענק מידי שנה ליוצא או יוצאת מעוררי השראה.  

שינוי מדיניות

פיסת היסטוריה: ארגון "יוצאים לשינוי" הוקם על ידי קבוצת יוצאות ויוצאים מהחברה החרדית שביקשו להשתלב בחברה הישראלית ולהצטרף לשלל המסלולים לשילוב חרדים שפותחו על ידי המדינה, אך בשל הסטטוס הדתי הודרו מכלל המסלולים. כתנועת גרילה הם יצאו לשינוי מדיניות ופעלו לפיתוח מענים לכלל בוגרי החינוך החרדי – ללא כל קשר לאמונתם הדתית. לאורך שנים פעלו בארגון צוותים שונים שהובלו כולם על ידי מתנדבים שהחלו לפתח קשרים מול קובעי המדיניות והשפיעו על המדיניות באמצעות קשרי עבודה אלו. נכתבו ניירות עמדה, בוצעו מחקרים והוקמה שדולה בכנסת. אט אט היוצאים הוכרו כאוכלוסייה מובחנת, עם פוטנציאל גדול ועם צרכים מובחנים שעל המדינה לתת עליהם את הדעת. במסגרת הפעילות הוגשה על ידי 53 יוצאות ויוצאים את "תביעת הליבה" – תביעת נזיקין על לימודי הליבה שנבצרו מהיוצאים שמשלמים את המחיר בצאתם אל החברה הישראלית. התביעה הובילה לשינוי תודעתי ולתיקון האפליה ששררה כלפי היוצאים. נוסף על כך, יזמנו עשרות כתבות שעוסקות באפליית היוצאים והפעילה לחץ על כלל הגורמים להחיל מדיניות שוויונית לכל בוגרות ובוגרי החינוך החרדי באשר הם. לצפייה בשינויים שהובלו בסדר כרונולוגי לחצו כאן. בשנה האחרונה עשרות חברי כנסת אף חתמו על "אמנת תנועת היציאה" בו הם מתחייבים לפעול למען שילוב היוצאות והיוצאים בצבא, באקדמיה ובשוק התעסוקה. ממשיכים לעשות היסטוריה: כיום אנו מפעילים מערך מדיניות הממשיך בהובלת השינוי מול קובעי המדיניות והגופים השונים ומתבסס על פעילי שטח בשילוב אנשי מקצוע בשכר המקדישים את מיטב זמנם לטובת יצירת השינוי עבור היוצאות והיוצאים. אנו מחויבים לדאוג לכך שמדינת ישראל תיקח אחריות על שילוב יוצאות ויוצאי החברה החרדית, ולטאטא כל אפליה בדרך, לטובת היוצאים, טובת המדינה והחברה הישראלית כולה.

העלאת מודעות לתנועת היציאה

לאורך שנים, עוד מהימים בהם הארגון כולו היה מבוסס מתנדבים - אחת מהמטרות המרכזיות שלנו הייתה העלאת המודעות לבשורה והתקווה שמביאה עמה תנועת היציאה לחברה הישראלית דרך תיקון ושינוי השיח -  משיח רווחתי לשיח ששם את הזרקור על הפונטציאל והאיכויות הנדירות שמביאים איתם יוצאי ויוצאות החברה החרדית אשר באים להשתלב בחברה הישראלית.

אנחנו מאמינים שאם ניתן דגש להעלאת המודעות ושינוי השיח, שילוב היוצאים והיוצאות בחברה הישראלית יקרה בצורה מהירה וטובה יותר. בשל כך אנו פועלים תדירות אל מול התקשורת, שוקדים על קמפיינים ברשתות החברתיות ויוצרים כנסים ואירועי תרבות שפתוחים לקהל הרחב. אחד ההישגים המרכזיים שלנו בתחום מתבטא בייסוד "יום הבחירה" של יוצאות ויוצאי החברה החרדית, יום העלאת המודעות לתנועת היציאה אשר מצוין ונחגג מידי שנה בתאריך 27/10 דרך מגוון אירועים, כנסים והרצאות בישראל, ארצות הברית, אנגליה, גרמניה ואפילו... אוסטרליה. בנוסף, הפקנו את ההצגה "ככה יצאתי" שבימים אלה חורכת את במות התיאטרון בתל אביב ועוד.

מחקר וידע

מחלקת המחקר שלנו הוקמה במטרה ליצור בסיס נתונים מקיף ומהימן על יוצאות ויוצאי החברה החרדית. הנתונים ושיטות המחקר שלנו משמשים מצע לפעילות הענפה שלנו ומשרתת קובעי מדיניות וארגונים העוסקים בתנועת היציאה. הנתונים והניתוחים אשר גם מונגשים לקהל הרחב, משלבים מחקרים עצמאיים שיוזם ומבצע צוות המחלקה, ומחקרים של אנשי אקדמיה בכירים ומכוני מחקר מובילים, בארץ ובעולם, העוסקים בתנועת היציאה.

הרצאות וסיורים

במסגרת העלאת מודעות לתנועת היציאה אנו יוזמים ומוציאים לפועל הרצאות, סיורים והצגות המועברים על ידי מדריכות ומדריכים, מרצים ושחקנים מנוסים, יוצאות ויוצאי החברה החרדית. זאת הזדמנות לא שגרתית לקבל הצצה אל מסעם המרתק של יוצאות ויוצאי החברה החרדית במסע השתלבותם בחברה הישראלית.
דילוג לתוכן