מדי שנה כ-3,500 צעירות וצעירים עוזבים את החברה החרדית ויוצאים למסע ארוך ומאתגר בדרך להשתלבות בחברה הישראלית הכללית. צעירים אלו, שרבים מהם נותרים חסרי עורף משפחתי, מתמודדים עם פערי השכלה עצומים, פערי תרבות וקשיים כלכליים.

מבין אלפי היוצאות והיוצאים יש מי שהצליחו, למרות כל האתגרים, להתברג בצמתי מפתח מרכזיים בחברה הישראלית. יוצאות ויוצאים אלו הגיעו למוקדי ההשפעה לאחר עמל רב, שתחילתו בהשלמת פערים וסופו בסלילת הדרך באופן עצמאי, ללא סיוע וללא רשת קשרים.

אנו רואים ערך רב ביצירת ועידוד מנהיגות בקרב יוצאות ויוצאים אלה, במטרה לפעול יחד לקידום מטרות משותפות וליצור תקווה והשראה בקרב יוצאות ויוצאים צעירים בתחילת דרכם תוך ביצוע פעולות משותפות ולחוד למען שינוי אמיתי בנוגע לתנועת היציאה ולחברה הישראלית בכלל.

הפעילות שלנו בתחום רק בתחילתה וכבר כעת בולטות תכנית המנהיגות OUTSTAND ו-“פרס ליוצאים ויוצאות מהכלל” אשר מוענק מידי שנה ליוצא או יוצאת מעוררי השראה.

 

איך אנחנו מעודדים מנהיגות?

תכנית OUTSTAND
OutStand היא תוכנית שנתית הכוללת מפגשים סדירים, סמינרים ונטוורקינג איכותי של יוצאות ויוצאים הנמצאים בעמדות מפתח בתחומים מגוונים. הקבלה לתוכנית כרוכה בהגשת מועמדות, עמידה בתנאים המופרטים ב"קול קורא" וריאיון אישי בוועדת הקבלה. בסיומו של כל מחזור יצטרפו הבוגרים החדשים לקהילת רשת העמיתים המאגדת את כלל בוגרי התוכניות לאורך השנים.
אות יוצאים לשינוי
מדי שנה, ביום העצמאות של תנועת היציאה מהחברה החרדית – הלוא הוא "יום הבחירה" שמתקיים ב-27.10, מוענק "אות יוצאים לשינוי" לשני יוצאים או יוצאות, מנהיגים ומנהיגות, שהטביעו את חותמם ופעלו למען חברה מתוקנת וטובה יותר בישראל.

האות מלווה בפרס כספי בסך 15,000 שקלים.
תמיכה ביוזמות יוצאים
כחלק מתפיסת "יוצאים למען יוצאים" ועידוד המנהיגות בקרוב יוצאות ויוצאי החברה החרדית אנו תומכים במגוון יוזמות יוצאים, בינהן יוזמות של ממש כגון קהילת "יוצאים בפרדס", תמיכה בקבוצת "בוחרים מחדש" ועוד.

היי, יש לך יוזמה?

נשמח ממש להכיר ולשמוע :)

כל שיש לעשות הוא להקליק על הכפתור פה למטה ואנחנו כבר ניצור קשר.