התחברות

נא הכנס את מספר הטלפון שלך למטה נא הכנס את הקוד שנשלח לטלפון שלך שלח קוד מחדש
עדיין אין לך משתמש? הרשם ליוצאים לשינוי עכשיו!

העלאת מודעות לתנועת היציאה

לאורך שנים, עוד מהימים בהם הארגון כולו היה מבוסס מתנדבים – אחת מהמטרות המרכזיות שלנו הייתה העלאת המודעות לבשורה והתקווה שמביאה עמה תנועת היציאה לחברה הישראלית דרך תיקון ושינוי השיח –  משיח רווחתי לשיח ששם את הזרקור על הפונטציאל והאיכויות הנדירות שמביאים איתם יוצאי ויוצאות החברה החרדית אשר באים להשתלב בחברה הישראלית.

אנחנו מאמינים שאם ניתן דגש להעלאת המודעות ושינוי השיח, שילוב היוצאים והיוצאות בחברה הישראלית יקרה בצורה מהירה וטובה יותר. בשל כך אנו פועלים תדירות אל מול התקשורת, שוקדים על קמפיינים ברשתות החברתיות ויוצרים כנסים ואירועי תרבות שפתוחים לקהל הרחב. אחד ההישגים המרכזיים שלנו בתחום מתבטא בייסוד “יום הבחירה” של יוצאות ויוצאי החברה החרדית, יום העלאת המודעות לתנועת היציאה אשר מצוין ונחגג מידי שנה בתאריך 27/10 דרך מגוון אירועים, כנסים והרצאות בישראל, ארצות הברית, אנגליה, גרמניה ואפילו… אוסטרליה. בנוסף, הפקנו את ההצגה “ככה יצאתי” שבימים אלה חורכת את במות התיאטרון בתל אביב ועוד.

איך אנחנו מעלים מודעות?

מיסוד "יום הבחירה"
אחת לשנה, בתאריך 27/10, מציינים ברחבי העולם את "יום הבחירה" של יוצאות ויוצאי החברה החרדית. מטרת יום זה – כפי שנקבע ונחגג לראשונה בשנת 2021 – היא להעלות את המודעות הציבורית לחופש הבחירה ולאתגרים העומדים בפני יוצאות ויוצאי החברה החרדית. היוזמה התקבלה באהדה במקומות רבים: בישראל, בארצות הברית, באנגליה, בגרמניה, בהודו ובאוסטרליה. בין האירועים תוכלו למצוא: כנסים, פסטיבלים, הרצאות, הצגות, תערוכות, סרטים ועוד… כל אלו מאפשרים הצצה לעולמם התרבותי המרתק ולדרך שעוברים היוצאים והיוצאות מהחברה החרדית במסעם להשתלבות בחברה הכללית בישראל וברחבי העולם.
הפקת כנס "EXIT"
כנס EXIT – הכנס השנתי של תנועת היציאה מהחברה החרדית.

בכנס נחשפים נתונים חדשים על יוצאי החברה החרדית ונערכים מושבים והרצאות בהשתתפות שרים, חברות וחברי כנסת, אנשי מקצוע ואישים מעוררי השראה, לצד תערוכה ממיטב היצירות של יוצאי ויוצאות החברה החרדית.
הפקת ההצגה "ככה יצאתי"
שני שחקנים (יוצאי החברה החרדית) מביאים לבמה סיפורים אמיתיים של אנשים שבחרו לעזוב את העולם החרדי ולמצוא את דרכם בעולם שבחוץ . זו לא הצגה רגילה, השחקנים מחליפים דמויות, זהויות, נעים בוורסטיליות בין העולמות וגם משתפים אותנו בסיפורם האישי ולוקחים אותנו למסע, לא ארוך, לתוך עולם היציאה.
סיורים והרצאות
אנו יוזמים ומוציאים לפועל הרצאות וסיורים בשכונות חרדיות המועברים על ידי מדריכים ומרצים מנוסים, יוצאות ויוצאי החברה החרדית. זאת הזדמנות לא שגרתית לקבל הצצה אל מסעם המרתק של יוצאות ויוצאי החברה החרדית במסע השתלבותם בחברה הישראלית.
הפקת סדרות רשת
לאורך הדרך וע"ב תמיכת קרנות פילנטרופי, אנו מעלים קמפיינים וסדרות רשת מקוריות שיצרו יוצאי ויוצאות החברה החרדית במגוון נושאים, אחד הבולטים בינהם הוא סדרת הרשת "יצאתי גדול" אשר הביא את סיפורם של 9 יוצאים ויוצאות שיצאו גדולים והגיעו בזכות עצמם לעמדות מפתח והשפעה.
תמיכה במגזין "התקופה"
מגזין "התקופה" מביאה אל קדמת הבמה את חייהם, הגיגיהם ויצירותיהם של יוצאי החברה החרדית. דרך הכתבות ניתן להבין את המסע העובר על אדם שהחליט לצאת מן החברה החרדית (לאו דווקא אל זה החילוני אלא בכלל), מהן התובנות שמקבלים במסע כזה וכיצד יוצאים יוצרים להם דרך חדשה שעדיין לא הלכו בה מעולם - כל אחד ומסלולו הוא, כל נשמה ונטיית הלב שלה.
כתבות וטורי דעה בתקשורת
הפקת הפודקאסט "שאלה טובה"

טעימה מהכתבות שפעלנו לפרסם

מחיילים בודדים ועד יוצאים בשאלה: פרויקט מיוחד עם המשפחות שפותחות את הבית והלב בפסח

בימים של קיטוב בעם, רבים בתוכנו מייחלים לערב שכולו אחדות • בליל הסדר הקרוב יפתחו משפחות רבות את הבית ואת הלב לזרים כדי שיחוו חג ומשפחתיות • 4 משפחות מספרות ל"ישראל היום" על ליל הסדר הייחודי שיערכו השנה ועל האורחים שצפויים להסב לשולחנן - ערבות הדדית: פרויקט מיוחד לפסח תשפ"ג

ראיון של יוסי קלאר ואמא חרדית לילדה יוצאת ב'כאן מורשת'

התמודדות של ההורים החרדים עם יציאת ילדיהם בשאלה

יצאתי בשאלה כקטינה. ישראל אייכלר מסכן חיי נערים כמוני

כבר חודשיים שהמדינה סוערת ואני שותקת. לא לוקחת חלק בוויכוחים פוליטיים, לא יוצאת לרחוב ולא מתנצחת ברשתות החברתיות. זה לא כי אין לי דעה, כוח לצאת לרחוב או מה להגיד, זה כי אני מבקשת להימנע מלקיחת צד במלחמת האחים. כי הדבר הכי גרוע שקורה לנו בימים הללו הוא הקיטוב המשסע אותנו.

יוצאים לסרוגה: הם עוזבים את החברה החרדית לטובת הציונות הדתית, וזה ממש לא פשוט

רבים מיוצאי העולם החרדי בוחרים להמשיך לשמור מצוות, ואף להצטרף למגזר הדתי. מהם המניעים המרכזיים לשינוי, כיצד הם חווים את המעבר בין העולמות, ואיזו קבלת פנים ממתינה להם בציונות הדתית

היי, יש לך רעיון?

תפיסת העבודה שלנו היא "יוצאים למען יוצאים".

יש לך רעיון? יש לך חלום לכתוב ספר? ליצור סדרה? רוצה לקחת חלק ולסייע בהעלאת המודעות?

נשמח לשמוע כל רעיון :)

טעימה מהקמפיין "יצאתי גדול"

כתבות שיזמנו על תנועת היציאה
צפיות קמפיין "יצאתי גדול"
אירועי "יום הבחירה" ברחבי העולם
כניסות בשנה למגזין "התקופה"
כנסי EXIT

האנשים שעומלים מאחורי המסכים

איש צוות

איזי פוליאס

מנהל תחום מודעות
[email protected]
איש צוות

חיים יעקבזון

דובר
[email protected]
איש צוות

שרה סלומון

רכזת סושיאל
[email protected]
איש צוות

בר סרבינסקי

רכז שיווק
[email protected]
דילוג לתוכן