התחברות

נא הכנס את מספר הטלפון שלך למטה נא הכנס את הקוד שנשלח לטלפון שלך שלח קוד מחדש
עדיין אין לך משתמש? הרשם ליוצאים לשינוי עכשיו!

עתודה אקדמית

מיתר גולדין

עתודה אקדמית  קודם לימודים ואחר כך צבא

מסלול עתודה אקדמית הוא מסלול ייחודי. המתגייסים למסלול עתודה מתחילים את השירות הצבאי בלימודים אקדמיים, ולאחר קבלת התואר הם ישובצו לתפקידי קצונה שתואמים את הכשרתם ואת יכולותיהם. עוד על מסלול עתודה אקדמית קראו באתר מתגייסים.

 

האם כדאי לנסות להתקבל למסלול עתודה אקדמית?

למסלול זה יתרונות רבים: הלימודים הם על חשבון הצבא באופן מלא כמעט, לומדים מקצוע ומקבלים תואר בגיל צעיר, צוברים ניסיון, מרוויחים משכורת מוגדלת ובמסלולים מסוימים נהנים ממלגות. השירות בצבא יהיה בתפקיד משמעותי.

יתרון נוסף: בחלק מהמסלולים תוכלו להתקבל כעתודאים בתנאים מקלים יותר מאלו שנדרשים כדי להתקבל כסטודנטים מהמניין.

עם זאת, כדאי לדעת שתקופת השירות שלכם תהיה ארוכה יותר בכמה שנים טובות. אם תרצו לפרוש באמצע המסלול תצטרכו להחזיר את כספי השכ”ל. בנוסף, הביאו בחשבון שתתחילו לשרת בגיל מבוגר יחסית ואתם עלולים לחוות קושי לשרת עם חיילים צעירים מכם. שאלה נוספת שאתם צריכים לשאול את עצמכם: האם אתם בטוחים שאתם רוצים להחליט עכשיו על המסלול האקדמי שלכם?.

 

כן, אני רוצה להתגייס למסלול עתודה אקדמית!

הרישום למסלול הוא בין החודשים אוקטובר-פברואר. נרשמים כאן.

תוכלו להגיש בקשה להירשם למסלול זה ובמקביל למסלולים נוספים. כך שאם לא תתקבלו לא תפספסו את הרישום למסלולים אחרים שאתם רוצים להתקבל אליהם.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו, תנאי סף להתקבל למסלול עתודה אקדמית הם:

  • קב”א 52 ומעלה. אם הקב”א שלכם נמוך מזה את יכולים להגיש בקשה למבחן חוזר.
  • ציון פסיכומטרי: 550 ומעלה. לכל תחום לימודים דרישת ציון משלו.

כמובן, עליכם להיבחן בבחינה הפסיכומטרית לפני שאתם מתחילים בתהליך הקבלה למסלול. אם תבחרו ללמוד קורס הכנה לפסיכומטרי, תוכלו בעתיד להגיש בקשה להחזר של התשלום – אם תתקבלו לעתודה.

  • בגרות מלאה: אנגלית – 4/5 יחידות לימוד; מתמטיקה – 4/5 יחידות לימוד; 5 יחידות לימוד במקצוע מדעי נוסף.

 

העתיד של העתודאים

בתאריך הגיוס שלכם תעברו שרשרת חיול רגילה בבק”ום ותקבלו כרטיס דח”ש (דחיית שירות). חשוב לדעת: בשונה מחיילים בסדיר, לא תוכלו לנסוע בתחבורה הציבורית בחינם. העתודאים נהנים מהנחת סטודנט בתחבורה הציבורית.

תוכלו לעבוד בזמן הלימודים, בכפוף להגשת בקשה ואישורה. עתודאים שאינם שכירים צריכים לשלם ביטוח לאומי. הלימודים שלכם ישולמו בשתי פעימות, בחודשים דצמבר ואפריל. הסכום אינו עבור כל שכ”ל ולכן כדאי לברר בתוכנית ההכוון שלנו על מלגות ומענקי הצטיינות.

בין שנת הלימודים הראשונה לשנייה תעברו טירונות. מדובר בטירונות רובאי 02, שאורכה 4-3 שבועות. חשוב לוודא שהמבחנים לא יתקיימו בתקופת הטירונות.

כדי להמשיך במסלול יהיה עליכם לעמוד בסף ציונים מינימלי (שמשתנה בין מקצוע למקצוע). מי שלא יעמוד בדרישות יקבל אזהרה ויהיה עליו לשפר את הציון. אם לא תשפרו תעברו לשרת שירות רגיל. במקרה כזה תקופת הלימודים לא תיחשב כפז”ם צבאי, והשירות יתחיל מההתחלה. לרוב תידרשו גם להחזיר את סכומי הכסף ששולמו עבור הלימודים.

בתום שנת הלימודים האחרונה תישלחו למיונים ותזומנו לראיונות לתפקידים שונים. הציונים שתקבלו בקורסים יהיו בין השיקולים לקבלה שלכם לתפקיד זה או אחר.

 

להרחבה בנושא קראו כאן: המדריך המלא לעתודה אקדמית בצה“ל.

למעבר לפורטל הזכויות של יוצאי החברה החרדית בצה”ל הקליקו כאן

רוצה הכוונה אישית?
07/03/2023
דילוג לתוכן