התחברות

נא הכנס את מספר הטלפון שלך למטה נא הכנס את הקוד שנשלח לטלפון שלך שלח קוד מחדש
עדיין אין לך משתמש? הרשם ליוצאים לשינוי עכשיו!

ארכיון התקשורת של יוצאים לשינוי

מחיילים בודדים ועד יוצאים בשאלה: פרויקט מיוחד עם המשפחות שפותחות את הבית והלב בפסח

בימים של קיטוב בעם, רבים בתוכנו מייחלים לערב שכולו אחדות • בליל הסדר הקרוב יפתחו משפחות רבות את הבית ואת הלב לזרים כדי שיחוו חג ומשפחתיות • 4 משפחות מספרות ל"ישראל היום" על ליל הסדר הייחודי שיערכו השנה ועל האורחים שצפויים להסב לשולחנן - ערבות הדדית: פרויקט מיוחד לפסח תשפ"ג

הצגה מדהימה. חרדים בהווה, לשעבר ואחינו החילונים - רוצו.

ציוץ של הכתב מענדי גרוזמן אודות ההצגה 'ככה יצאתי' הצגה מדהימה. חרדים בהווה, לשעבר ואחינו החילונים - רוצו. ובצורה מוזרה כל שהיא, ההצגה הזו מבחינתי הרגישה כמו שיעור באמונה. אמיתית כזו שבאה מהלב

ראיון של שחקני ההצגה 'ככה יצאתי' לתכניתה של רבקה מיכאלי

טס מאיר ואבי אופיר סיפרו על 'ככה יצאתי' הצגה בשיתוף עמותת יוצאים לשינוי שמסייעת לחרדים להשתלב בחברה הישראלית • טס: "אין לי קשר עם המשפחה"

עמותת יוצאים לשינוי שהוקמה על ידי יוצאי החברה החרדים בכדי לסייע לחרדים בהשתלבותם בחברה הישראלית, בשיתוף ההפקה של 'השותפים לדרך', מעלים הצגה בשם 'ככה יצאתי'. בשיחה עם רבקה מיכאלי שיתפו שחקני ההצגה טס מאיר ואבי אופיר בעלילת ההצגה ששזורה בחייהם לאחר שיצאו מהעולם החרדי לחילוני.

שירה אלק בריאיון לרן שריד ודנה ספקטור ב-Ynet | יום הבחירה

"אנחנו מצטרפים להענקת אות 'יוצאים לשינוי'", אמרו רן שריג ודנה ספקטור לשירה אלק בסיום הראיון.
זוכת אות 'יוצאים לשינוי', שירה אלק, התראיינה לתכנית הרדיו של רן שריג ודנה ספקטור ברדיו ynet וסיפרה על ההחלטה לצאת לתחקיר בנושא ההטרדות המיניות במגזר החרדי.
היא סיפרה כי אחת הנפגעות הזהירה אותה מהאלימות של יהודה משי זהב. "זה בהחלט הפחיד", הבהירה שירה, "אבל זה היה חזק ממני. רציתי לדאוג לעולם טוב יותר עבור הילדות שלי, עולם שבנאדם כזה לא יסתובב בו חופשי".
לרגל יום הבחירה היא סיפרה על תהליך היציאה האישי שלה ושיתפה: "הייתי צריכה לרשום את הבת שלי לכיתה א' והבנתי שאני לא מסוגלת שהבת שלי תלמד במסגרות כאלה".

"בזכות העבודה שלה, הילדים והילדות החרדיים חיים בסביבה מוגנת ומודעת יותר":

ציוץ בחשבון הטוויטר של העיתונאי ישראל פריי אודות זכייתה של שירה אלק @ShiraElk יוצאת המגזר החרדי, מקבלת הערב את פרס ארגון "יוצאים לשינוי" על עבודתה לחשיפת פרשיות חיים ולדר ומשי זהב.

חרדיות לשעבר שהפכו לחוקרות באקדמיה: "אסור לוותר על לימודי ליבה"

הן בוגרות החינוך החרדי, ורק אחרי שעזבו את הדת השלימו פערי ידע משמעותיים. היום תמר טרוזמן בדרך לדוקטורט, תהילה רפאלי כבר בעלת תואר ד"ר, ולאור הדיון על לימודי הליבה שהתעורר לאחרונה חשוב להן להבהיר: כל עוד לא כולם לומדים מתמטיקה ואנגלית, הכישלון הוא של כולנו

"אמא אמרה לי – אם לא תחזרי, את תתאבדי": יוצאי המגזר החרדי נחשפים

טֶס מאיר שינתה את שמה וניתקה כל קשר עם הוריה, אבל עדיין מתגעגעת לשירים סביב שולחן השבת. אבי אופיר מצטער על הפערים שהוא נאלץ להשלים, אבל עדיין יסתובב אם יקראו לו אבריימי ברחוב. שני שחקנים שעזבו את העולם החרדי משתפים על הבמה באתגרים העצומים

"לדבר על מי שאני באמת": ההצגה שמסייעת ליוצאים בשאלה

כדי להקל על אלה שבחרו לצאת מהעולם החרדי, בתהליך שמלווה לעתים בקשיים רבים ובדידות, עמותת "יוצאים לשינוי" מעלה הצגה על הקשיים ועל נקודות האור שבתהליך: "יציאה מהחברה החרדית היא לא כמו יציאה מקניון, יש השלמת פערים ותרבות"

"דמיינתי את עצמי משקר לאשתי, לילדים ולעצמי. הייתי מבועת"

אחרי שיצאו בשאלה ועזבו את הקהילה החרדית כדי לממש את הזהות המינית שלהם, מספרים מושקא, שניאור וטליה על ההתמודדות המורכבת עם המשפחה, ועל הפעילות שלהם במסגרת עמותת "יוצאים לשינוי", המסייעת לאלו שנטשו את אורח החיים החרדי: "חרדים להט"ב נאלצים לבחור בין לאבד הכל ולהתחיל מחדש, לבין לחיות חיים של שקר ואשמה. תאמין לי, הם לא מצליחים להימנע מלשכב עם גברים"

יוצאים ללמוד וללמד

ישי סאייג, בוגר התוכנית 'יוצאים ללמוד', שקיבל השבוע את אות הנשיא: "אני יוצא בשאלה, ואחרי הצבא התחלתי במקום מאוד נמוך". סאייג הסביר מהו המיזם וכיצד הוא קשור אליו.
דילוג לתוכן