התחברות

נא הכנס את מספר הטלפון שלך למטה נא הכנס את הקוד שנשלח לטלפון שלך שלח קוד מחדש
עדיין אין לך משתמש? הרשם ליוצאים לשינוי עכשיו!

ארכיון התקשורת של יוצאים לשינוי

Yozim Leshinuy

המדינה הפקירה אותי כילדה חרדית, ועכשיו כיוצאת בשאלה

שמי יעל אליה. אני בת 36. גדלתי בבני ברק ואת החברה החרדית החלטתי לעזוב בגיל 24. תהליך היציאה מהחברה החרדית מורכב מאוד מכל בחינה. אני רוצה להתמקד בדרך החתחתים שהייתי צריכה לעבור, עד שהשתלבתי ביעילות בשוק העבודה ובעולם האקדמיה.

Yozim Leshinuy

"בחרתי לצאת מזוגיות אלימה, להילחם על הילדים ועליי - אני מאושרת"

עם סיום אירועי שבוע הבחירה, שודרה במהדורת שישי של כאן כתבתו של אמיר גרא על סיפורה מעורר ההשראה של שרי דיסקינד - יוצאת החברה החרדית ומרכזת ההסברה במשרד ראש הממשלה.
הכתב חזר עם שרי לנקודות משמעותיות בחייה שהורכבו כולן מבחירות אמיצות ולא פשוטות. בכתבה הם משחזרים את הרגעים הקשים לצד ההצלחות הגדולות.
שרי גם התארחה ב'יום הבחירה', במסגרת 'יוצאים על הבר', שם שיתפה בסיפורה האישי מעורר ההשראה.
שבוע בחירה שמח!
Yozim Leshinuy

חרדים ללימודי ליבה: "הבנתי שלפניי מסע מטורף להשלמת דברים בסיסיים"

הבטחת ראש האופוזיציה נתניהו להשוות את תקציב המוסדות החרדיים שלא מלמדים ליבה לזה של החינוך הממלכתי התקבלה בקרב יוצאי החברה החרדית במורת רוח. נחי, שמימן לעצמו הכנה לבגרויות בגיל 23, נזכר: "לא הכינו אותנו לחיים". אהרון, שגם הוא עזב את עולם התורה: "אחרי הגירושין נותרתי חסר כל"
Yozim Leshinuy

ראיון של רב סרן דודי האס לתכנית 'הקשב' בגל"צ

בהיותו טירון סייעה לו המש"קית ת"ש במלחמה על הזכויות, כיום הם נשואים באושר. הכירו את רב סרן, דודי האס, המשמש כראש מדור חבלה בבית הספר להנדסה צבאית.
Yozim Leshinuy

"דמיינתי את עצמי משקר לאשתי, לילדים ולעצמי. הייתי מבועת"

אחרי שיצאו בשאלה ועזבו את הקהילה החרדית כדי לממש את הזהות המינית שלהם, מספרים מושקא, שניאור וטליה על ההתמודדות המורכבת עם המשפחה, ועל הפעילות שלהם במסגרת עמותת "יוצאים לשינוי", המסייעת לאלו שנטשו את אורח החיים החרדי: "חרדים להט"ב נאלצים לבחור בין לאבד הכל ולהתחיל מחדש, לבין לחיות חיים של שקר ואשמה. תאמין לי, הם לא מצליחים להימנע מלשכב עם גברים"
Yozim Leshinuy

"המדינה לא הבינה שלא מקבלים תעודת בגרות בטקס החלפת או הורדת הכיפה"

כשמוטי דסקל, Moti Daskal ביקש לצאת לקורס קצינים, הוא היה צריך להגיש 6 ערעורים בשביל שיותר לו לצאת לקורס קצינים. אם התעניינתם מה הסיבה - הוא פשוט לא שלט בשפה העברית. זה הספיק לצה"ל לחשוב שיש לו בעיה, לא חשבו על זה שהוא גדל בבית דובר יידיש, לא הבינו את אתגרי יוצאי החברה החרדית.
מוטי, יוצא ולוחם, לא ויתר וכמובן יצא לקורס קצינים. לפני שנה השתחרר בדרגת סרן.
סרן מוטי דסקל, משמש כרכז תכנית צבא בארגון. התראיין אתמול לתכנית הקשב בגלץ וסיפר על פעילות הארגון וכן על המהפכה האדירה עליה הודיעו בצה"ל ולא הייתה יכולה לקרות ללא סיועו של רח"ט תומכ"א, תא"ל אמיר ודמני.
Yozim Leshinuy

"יצאתי מהארון, שנה אחרי שיצאתי בשאלה"

מושקא קורקוס, מנחת קבוצות ללהטב"ק יוצאי החברה החרדית: "היה להורים קשה ומורכב לקבל את זה שאני לסבית, אבל הם לא מחרימים אותי"

 
Yozim Leshinuy

יום בחיי חיה גלבוע – "מפחדת לחזור לארץ כי הבנתי שאפשר לחיות אחרת"

בת 35, גרה בסן דייגו עם בן זוגה ושני בניה, יצאה מ"ארון הקודש" ומתרגלת חיים הרחק מירושלים "שמי חיה גלבוע, בת 35. במקור מירושלים. לפני חצי שנה עברתי עם בן זוגי ושני הבנים מתוקים שלנו, מיכאל ואבשלום (ארבע וחצי ושנתיים), לסאן דייגו לשנתיים. בן הזוג שלי כותב את הפוסט-דוקטורט שלו במחלקה לפוליטיקה. הוא עוסק בגבולות. הדוקטורט שלו היה על הסכסוך בדגש מזרח ומערב ירושלים והוא חוקר בין היתר את החומה שבין מקסיקו לסאן דייגו. אני עובדת בחווה יהודית חקלאית ומנהלת את תחום החינוך היהודי החווייתי. בנוסף, הקמתי בסאן דייגו קבוצת לימוד לנשים בנושא מיניות ויהדות ואני מלמדת בכל מיני מסגרות באיזור.   תגיות: ארה"ב, יוצאים שהמשיכו, זהות תאריך הכתבה: יולי 2019
Yozim Leshinuy

מהישיבה בצפת לרמי לוי: העבר החרדי של אלקי אלון

פחות מחודש אחרי שעורר סערה רבה בשוק הסלולר בישראל ופוסט שהעלה בדף הפייסבוק שלו הגיע לכל המדינה – העבר החרדי של האיש שניהל את רמי לוי תקשורת ויצא למלחמה מתוקשרת נגד אחד אנשי העסקים הגדולים והמוכרים בישראל, נחשף לקריאת הכתבה המלאה לחץ כאן   תגיות: סיפורי יציאה, סיפור אישי תאריך הכתבה: פברואר 2016
Yozim Leshinuy

גיא ואורלי מראיים את אברהם פרסטר ואישתו

אברהם פרסטר הוא אחד הכוכבים הגדולים של העדה החרדית. הוא הגיש את המהדורה המרכזית ברדיו החרדי "קול חי" ואז הדהים את העולם החרדי כשהחליט לעזוב את הדת יחד עם אשתו ושמונת ילדיו לצפייה לחץ כאן   תגיות: בעלז, סיפורי יציאה, ידוען תאריך הכתבה: מאי 2015
דילוג לתוכן