התחברות

נא הכנס את מספר הטלפון שלך למטה נא הכנס את הקוד שנשלח לטלפון שלך שלח קוד מחדש
עדיין אין לך משתמש? הרשם ליוצאים לשינוי עכשיו!

תעסוקה לחיילים משוחררים

צוות יוצאים לשינוי

רוב המשתחררים מצה”ל בוחרים לעבוד בעבודה מועדפת. אם תשלימו 6 חודשים בעבודה מועדפת תהיו זכאים למענק כספי נוסף, על המשכורת שישלם לכם המעסיק. המענק ניתן על ידי הביטוח הלאומי.

 

עבודה מועדפת

עבודה מועדפת, שנקראת גם “עבודה נדרשת”, היא עבודה שאינה פקידותית ואינה דורשת הכשרה מקצועית. תחומי העיסוק של עבודה מועדפת נקבעו בחוק ומעודכנים מעת לעת. כיום התחומים המוכרים כעבודה מועדפת הם: חקלאות, בנייה, תעשייה, תחנות דלק, בתי מלון וטיפול באנשים עם מוגבלויות. לרשימה מפורטת יותר ולתנאים לקבלת המענק בגין עבודה מועדפת קראו כאן, באתר הביטוח הלאומי.

כדי לקבל את המענק צריך לעבוד באחת העבודות מהרשימה למשך 150 ימי עבודה מלאים, במשך לפחות 6 חודשים, אבל לא יותר מ-12 חודשים, ובכל חודש לא יותר מ-25 ימים. שימו לב: כל התנאים צריכים להתקיים – אם למשל עבדתם 150 ימים ב-5 חודשים, לא תקבלו את המענק, כי בכל חודש נספרים רק 25 ימים. אם עבדתם 140 ימים במשך 6 חודשים, לא תקבלו את המענק. בשני המקרים האלו תצטרכו להשלים את ימי העבודה החסרים כדי לקבל את המענק. אם עבדתם 150 ימים במשך 13 חודשים – לא תקבלו מענק, כי התקופה ארוכה מדי.

אינכם חייבים לעבוד באותה העבודה במשך כל התקופה, אפשר לעבוד בכמה עבודות ולצבור את ימי העבודה הנדרשים, או אפילו לעבוד בשתי עבודות שונות באותו הזמן – רק שימו לב שלא לחרוג מ-25 ימי עבודה בחודש.

תנאי נוסף לקבלת המענק הוא שהתחלתם לעבוד בשנה הראשונה מיום השחרור.

טיפ למי שמתכנן לטייל אחרי הצבא: כדאי לעבוד בעבודה נדרשת תקופה קצרה לפני הטיול, ולהשלים את הימים החסרים לאחר הטיול. או לדחות את הטיול לאחר השלמת ימי העבודה וקבלת המענק.

לפרטים נוספים קראו בעמוד הייעודי באתר “כל זכות”.

יש להשלים 150 יום בעבודה בתוך שנתיים מיום השחרור, לא כולל ימי מילואים. כל יום מילואים דוחה את התאריך האחרון לקבלת מענק. כלומר, מי שעשה מילואים במשך חודשיים, יכול להשלים את ימי העבודה עד שנתיים וחודשיים מיום השחרור.

 

עבודות נוספות שמתאימות לחיילים משוחררים

חיילים משוחררים רבים מוצאים עבודה שקשורה לתפקיד שמילאו בצבא. למשל, חיילים בשירות קרבי יכולים להשתלב לאחר השחרור במשרות אבטחה בטיולים, בקניונים, במוסדות ציבוריים, בבתי מלון ועוד. חיילים שעברו הכשרה קרבית מיוחדת ומעמיקה, כגון הכשרה ללוחמה בטרור, יכולים להשתלב אחרי הצבא בתפקידים ביטחוניים ייחודיים ומורכבים, כגון אבטחת אישים.

על עבודות בתחום האבטחה, השמירה והביטחון קראו כאן.

חיילים ששירתו בתפקידים שהקנו להם ידע בתכנות, בניהול כספים, בפיתוח הדרכות והכשרות מקצועיות נוספות יכולים להמשיך במסלול המקצועי גם באזרחות.

אנו ממליצים לנצל את תקופת השירות בצבא כדי לרקום קשרים חבריים ומקצועיים עם גורמים בצבא ובארגונים אחרים ולבסס תשתית למציאת עבודה מתאימה באזרחות, משרה שתהלום את אישיותכם ואת כישוריכם ותקדם אתכם לקראת מימוש שאיפותיכם.

 

במדריך שלנו תוכלו למצוא מאמרים נוספים בנושא חיפוש עבודה, כתיבת קו”ח והכנה לראיונות עבודה.

 

רוצה סיוע במציאת עבודה?
שחרור משירות
04/03/2023
דילוג לתוכן