התחברות

נא הכנס את מספר הטלפון שלך למטה נא הכנס את הקוד שנשלח לטלפון שלך שלח קוד מחדש
עדיין אין לך משתמש? הרשם ליוצאים לשינוי עכשיו!

כושר גופני

ד"ר ברוך ולן

השקעה בכושר הגופני היא ההשקעה הטובה ביותר עבורכם. אנשים המקפידים על אימונים ושומרים על הכושר הגופני שלהם נהנים מבריאות טובה יותר, הם חזקים יותר, הלב שלהם מתפקד טוב יותר וגם הפעילות המוחית.

כדי לשמור על כושר גופני רצוי להקפיד על שלושה דברים:

שגרת אימונים – שלבו בשבוע שלכם 3 אימונים לפחות. הקדישו בין 30 דקות ל-90 דקות לאימון ושלבו אימון אירובי ואנאירובי.

אימון אירובי: הליכה, ריצה, ריקוד, רכיבה על אופניים, שחייה, קפיצות בדלגית, משחקי כדור וכדומה. אם אתם מזיעים – אתם בכיוון הנכון.

אימון אנאירובי (תרגילי כוח): מטרתם של תרגילים אלו הוא לאמץ את השרירים בעוצמה גבוהה ולפרק זמן קצר. בדרך כלל נרצה לאמן באותו אופן את אותה קבוצת שרירים, ונכלול מנוחה קצרה בין הביצועים. כל ביצוע כזה נקרא “סט”, וכל סט כולל כמה חזרות. אם הגעתם למצב שהשריר מתחיל לרעוד הפסיקו את הסט כדי לא להיפצע. קחו הפסקה גדולה יותר עד הסט הבא. חשוב להקפיד על מנוחה בין סט לסט ועל מספר החזרות בכל סט.

דוגמאות לתרגילים בכל הרמות אפשר למצוא ביוטיוב. למשל, כפיפות בטן, שכיבות שמיכה, תרגילי מתח. סרטונים מומלצים נוספים: כושר בבית, כללים לאימון כושר ביתי. התחילו במעט חזרות בכל סט והעלו את המינון בהדרגה. הקשיבו לגוף שלכם, אם אתם חשים כאב – הפסיקו את האימון. אם קרה שלא התאמנתם זמן רב, חזרו לשגרת האימונים בהדרגה.

  1. שינה ומנוחה: במהלך השינה הגוף מתאושש מהפעילות היומית ובונה את עצמו לקראת היום הבא. מומלץ לישון 7-8 שעות ברציפות בלילה שלאחר האימון. שימו לב, האימון יהיה אפקטיבי פחות אם תתאמנו עייפים. שגרת אימונים תסייע לכם לישון טוב יותר. לקריאה נוספת לחצו כאן.
  2. תזונה נכונה: הקפדה על תזונה נכונה היא קריטית עבור אנשים שרוצים להיות בכושר. מומלץ לגשת לדיאטנית בקופת החולים, לספר על שגרת האימונים שלכם ולבקש תפריט מתאים. למידע נוסף בנושא לחצו כאן.

נקודות נוספות

מים – הקפידו לשתות הרבה, בייחוד בימים שבהם אתם מתאמנים. נסו לשתות בעיקר מים ולא משקאות ממותקים או קפה.

התמדה – כדי להיכנס לכושר דרושה התמדה ונחישות. אל תזניחו את שגרת האימונים שלכם, קבעו ביומן זמנים מוגדרים לביצוע הפעילות הגופנית והקפידו על כך. לקריאה נוספת לחצו כאן.

 

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם הערות לגביה? מוזמנים לכתוב לנו למייל:  info@leshinuy.org

בריאות גופנית
29/08/2018
דילוג לתוכן