התחברות

נא הכנס את מספר הטלפון שלך למטה נא הכנס את הקוד שנשלח לטלפון שלך שלח קוד מחדש
עדיין אין לך משתמש? הרשם ליוצאים לשינוי עכשיו!

ערב חשיפה למגזין עם יוסי מדמוני

מערכת המגזין

יוסי מדמוני, היוצר של הסדרה ‘מתיר עגונות’, התארח בסלון של יוצאים לשינוי בתל אביב לכבוד ערב החשיפה של המגזין.

הערב נפתח במצגת קצרה של עורך המגזין, אוריאל אופיר. אוריאל הציג את הפעילות של המגזין עד כה והאתגרים לעתיד. מטרת מהמגזין היא להיות בית ליוצרים יוצאים בשאלה, ולהגביר את החשיפה בציבור הכללי לתכנים המיוחדים שנוצרים על ידי יוצאים. המגזין פתוח לכל יוצא שמעוניין להתקדם בתחומי יצירה שונים.

אוריאל אופיר, עורך המגזין

לאחר מכן התקיימה שיחה מרתקת עם יוסי מדמוני. יוסי שיתף את הנוכחים בתהליך שהוביל ליצירת הסדרה ‘מתיר עגונות’. באווירה פתוח לשאלות מהקהל התעורר דיון לגבי הדמויות בסדרה, והצדדים השונים שהן משקפות. עלתה השאלה האם אומנות צריכה להיות נאמנה למציאות? או שתפקידה של האומנות לספר סיפורים ולעורר מחשבות גם בלי קשר למציאות?

קונפליקט מרכזי שמלווה את הסדרה הוא המתח סביב ההלכה האורטודוקסית. נרטיב אחד הו סיפורן העגונות שכלואות על ידי ההלכה שלא מאפשרת להן להינשא בשנית. מאידך במהלך הסדרה מתברר שגם חנק’ה, אשתו של הרב יוסף מוראד גיבור הסדרה, היא בעצמה כלואה על ידי ההלכה שאיננה מאמינה בה כלל.

הסדרה ‘מתיר עגונות’ נגעה בעצבים רגישים של יוצאים רבים, ובמהלך הערב עלו נקודות שונות בהן הסצנות של הסדרה פגשו את החיים האישיים של החברים שהגיעו לאירוע. אנו בטוחים שהסדרה היא רק אחד הסימנים על הפריחה הצפויה בתחום של העיסוק האומנותי סביב סוגיית היציאה בשאלה.

לאירוע הגיעו משתתפים מכל רחבי הארץ. האווירה בערב היתה מעולה והותירה ציפייה חיובית לאירועים הבאים מבית המגזין.

המוסף
21/02/2020

הניוזלטר שלנו

קבלו את כל הכתבות הכי מענינות והכי חדשניות ישירות למייל

מאמרים נוספים

מי שברך


ערב חשיפה למגזין עם יוסי מדמוני


אביה הוא


'הדברים שלא היה לי את מי לשאול': שיחות באמונה החרדית


מתמודדת בגבורה


שר את דרכו החוצה


רוצה לכתוב למגזין התקופה?

דילוג לתוכן